Globalna tożsamość Kubota

Od 1890 roku firma Kubota Corporation jest wiodącym producentem sprzętu rolniczego do przetwarzania darni, siana, a także sprzętu budowlanego. Firma Kubota posiada siedzibę w Osace w Japonii i biura w ponad 110 krajach Ameryki Północnej, Europy i Azji, a w zeszłym roku osiągnęła przychody rzędu ponad 16 miliardów dolarów. Chociaż sprzęt rolniczy stanowi główną linię produktów firmy Kubota, produkuje ona również szeroką gamę innych artykułów, w tym systemy filtracji wody dla miast, systemy nawadniania, rurociągi, zadaszenia, obudowy i duże zawory podziemne.

Nasze motto brzmi: „Dla Ziemi, dla życia” i głosi nasze zaangażowanie w ochronę środowiska naturalnego Ziemi, a jednocześnie wsparcie produkcji żywności i zaopatrzenia w wodę, które są niezbędne dla potrzeb społecznych w miarę wzrostu liczby ludności świata. Misja ta jest realizowana za każdym razem, gdy ciągnik Kubota zbiera ziemię pod produkcję żywności podtrzymującej życie lub gdy nasz sprzęt budowlany dokonuje wykopów w celu umożliwienia transportu zasobów wodnych lub zapewnienia schronienia.

Trzy zasady

Praca na rzecz rozwoju społeczeństwa, z wykorzystaniem wszystkich naszych możliwości i wiedzy, w celu oferowania najlepszych produktów i technologii. Budowanie dnia dzisiejszego i otwieranie drogi do jutra, mając na celu dostarczenie powodzenia firmie i pomyślności pracownikom. Mierzenie się z nieznanym dzięki kreatywności i odwadze. W 1890 roku Gonshiro Kubota, założyciel firmy Kubota, w wieku 19 lat rozpoczął działalność w branży odlewów metalowych. Wierząc, że: „Bez wysiłku nie będzie sukcesu” i „Nie wolno bać się błędów”, przyczynił się do rozwoju firmy. Stał się pierwszym producentem żelaznych rur wodociągowych w Japonii, a później przyspieszył mechanizację rolnictwa. „Aby zapewnić dobrobyt społeczeństwa, musimy dołożyć wszelkich starań, aby go stworzyć”. „Nasze produkty powinny być nie tylko doskonałe pod względem technicznym, ale również użyteczne dla dobra społeczeństwa”. Grupa Kubota przejęła przekonania założyciela, a także Trzy zasady, dzięki czemu rozwija się wraz z pracownikami i wciąż pozostaje firmą przyjazną społeczeństwu i wiarygodną, poszerzając swoją działalność na całym świecie.

Przesłanie marki

[Dla Ziemi, dla życia] Grupa Kubota zobowiązuje się do dalszego wspomagania dostatniego życia ludzi przy jednoczesnej ochronie środowiska tej pięknej Ziemi.

Misja

Globalna sieć Kubota Żywność, woda i środowisko nie są oddzielnymi zagadnieniami, ale są ze sobą ściśle powiązane. Żywność, woda i środowisko są ludziom niezbędne. Grupa Kubota nadal wspiera przyszłość Ziemi i ludzkości, oferując swoje znakomite produkty, technologie i usługi, które umożliwiają obfitą i stabilną produkcję żywności, pomagają w dostarczaniu i odnawianiu czystej wody oraz w tworzeniu wygodnego środowiska życia. Świat doświadcza wielu problemów w dziedzinie żywności, wody i środowiska naturalnego, które są niezbędne dla człowieka. Problemy te nie są oddzielnymi zagadnieniami, ale są ze sobą ściśle powiązane. Wzrost liczby ludności wywiera ogromny wpływ na zmiany w środowisku, powoduje problemy związane z zasobami wodnymi i prowadzi do niedoboru żywności. Grupa Kubota postrzega żywność, wodę i środowisko naturalne jako jedno zagadnienie i przyczynia się do rozwiązywania problemów w tych obszarach.