Centrum Rolnictwa Precyzyjnego Kubota – Inauguracja pilotażowego projektu

wróć do listy aktualności

Dzięki marce Kubota oraz jej lokalnemu dilerowi – firmie Polsad Jacek Korczak, Zespół Szkół Rolniczych w miejscowości Kaczki Średnie zyskał unikatowe na skalę europejską Centrum Rolnictwa Precyzyjnego Kubota. Centrum jest wyposażone w kilka stanowisk dydaktycznych, na które składa się szereg nowoczesnych narzędzi i maszyn towarzyszących. Dzięki temu, ZSR CKP Kaczki Średnie będzie mogło kształcić kompetentnych specjalistów mechanizacji rolnictwa.

Wyposażenie Centrum Rolnictwa Precyzyjnego Kubota zostało przygotowane przez dział mechatroniczny marki Kubota, na specjalne zamówienie szkoły. Wśród akcesoriów szkoleniowych, w jakie wyposażono pracownię w Kaczkach Średnich znalazły się modele maszyn towarzyszących, symulatory narzędzi ISOBUS oraz uniwersalne terminale ISOBUS. Na wyposażeniu szkoły znalazł się również ciągnik Kubota M7131 Premium KVT Ciągnik wyposażono dodatkowo w zestaw automatycznego prowadzenia z precyzją do 2 cm, zestaw prowadzenia manualnego IsoMatch InLine oraz zestaw 2 kamer IsoMatch Multieye.

Centrum Rolnictwa Precyzyjnego będzie działać w ramach Centrum Kwalifikacji, które jest pilotażowym projektem mającym na celu wypracowanie modelowych rozwiązań wsparcia współpracy na płaszczyźnie edukacja zawodowa – rynek pracy. Centrum Kwalifikacji przy ZSR CKP w Kaczkach Średnich będzie aktywnie wspierane przez największe krajowe i zagraniczne zrzeszenia pracodawców oraz przez Centrum Innowacyjnej Edukacji.

Potencjalnymi beneficjentami Centrum Kwalifikacji będą ludzie młodzi przygotowywani do zawodów zgodnie z oczekiwaniami pracodawców, osoby dorosłe podnoszące swoje kwalifikacje zgodnie z bieżącymi oczekiwaniami rynku pracy, firmy, które uzyskają pomoc w realizacji planów inwestycji w obszarze rozwoju kapitału ludzkiego na swoim terenie, samorządy mogące otrzymać dostęp do wypracowanych modeli współpracy szkoła zawodowa – przemysł.

You may also like

Adres

Kubota (Deutschland) GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce
Ul. Baletowa 82
02-867 Warszawa