Kubota BX231 – jeszcze bardziej wszechstronna

wróć do listy aktualności

Od koszenia trawy po kształtowanie krajobrazu – nowy ciągnik kompaktowy Kubota BX231 został zaprojektowany tak, żeby sprostać wielogodzinnym, wymagającym pracom. Miniciągnik zastępuje model BX2350, jego konstrukcja została znacznie udoskonalona. Japończycy zaprezentowali również dedykowaną kosiarkę Drive-Over-Mowerdeck, która pozwala na szybki montaż oraz demontaż.

Kubota BX 231

Siła i wytrzymałość

Kubota BX231 wyposażona jest w 3 cylindrowy silnik Kubota D902 o mocy 23 KM, 2 zakresową przekładnię hydrostatyczną oraz 4 sekcje hydrauliczne w rozmiarze BG3 w standardzie. Model BX231 osiada bardzo mocną ramę główną, która została zaprojektowana z myślą o najwyższym udźwigu. Pozwoliło to na uzyskanie imponującej nośności przedniej i tylnej osi, wartość ze standardowym wyposażeniem jest nawet o 108% wyższa, niż w konstrukcjach konkurencyjnych. Dzięki temu możliwa jest współpraca maszyny z większością typowych osprzętów roboczych.

Ergonomia i prostota

Japońscy inżynierowie postawili na zwiększoną ergonomię oraz prostotę obsługi nowego miniciągnika. Model BX231 wyposażono w nowy, bardziej ergonomiczny joystick hydrauliczny do sterowania dwiema przednimi sekcjami. Za sterowanie tylnymi sekcjami odpowiadają dwie oddzielne dźwignie hydrauliczne. Kubotę BX231 wyposażono ponadto w kierownicę z możliwością regulacji oraz nową, podświetlaną tablicę rozdzielczą. Bezpieczeństwo operatora zapewnia natomiast składana rama ROPS z blokadą. Dzięki przestronnej platformie Kubota BX231 oferuje dużą ilość miejsca nawet przy zamontowanej kabinie.

joystick kubota bx 231

Krótszy czas wymiany narzędzi

Ciągnik Kubota BX231 przystosowany jest do współpracy z kosiarką Drive-Over-Mowerdeck, której montaż jest bardzo szybki i prosty. Największą zaletą systemu Drive-Over-Mowerdeck jest współpraca z przednim WOM – oznacza to, że nie trzeba już demontować żadnych części maszyny przy wykorzystaniu kosiarki międzyosiowej, jak ma to miejsce w podobnych systemach innych producentów. Przekłada się to na krótszy czas wymiany narzędzi oraz znacznie większą funkcjonalność.

WOM kubota bx231

Wiele zastosowań

Nowy, kompaktowy ciągnik Kubota BX231 można dostosować do najróżniejszych zastosowań, do wyboru są opony odpowiednie do każdego rodzaju pracy, a więc koła trawiaste, rolnicze oraz przemysłowe. Ciągnik można wyposażyć w wydajny ładowacz czołowy Kubota LA243 lub jedną z 3 kosiarek (o szerokości koszenia od 1,22 m do 1,52 m). Kubota BX231 może być wyposażona w jeden z dwóch solidnych koszy do trawy o dolnym bądź wysokim wysypie, o pojemności do 600 l. Kosz dolnego wysypu GCD 600 C posiada ponadto zintegrowaną dmuchawę o opatentowanej konstrukcji.

W stosunku do BX2350, w nowym modelu ułatwiono również codzienną konserwację, dzięki wykorzystaniu jednoelementowej pokrywy silnika, dostęp do najważniejszych punktów serwisowych jest niezwykle prosty i szybki. Szeroka gama dedykowanych akcesoriów oraz świetny stosunek ceny do jakości, czyni z Kuboty BX231 wszechstronnego pomocnika.

You may also like

Adres

Kubota (Deutschland) GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce
Ul. Baletowa 82
02-867 Warszawa