Kubota M5001 teraz także w sadach

wróć do listy aktualności

Oferta polskich dilerów ciągników Kubota niedługo poszerzy się o dwa nowe ciągniki przeznaczone do prac w winnicach, sadach, oraz wszędzie tam, gdzie niezbędna jest wąska maszyna o mocy znanej z serii M. Nowe japońskie ciągniki o oznaczeniach M5071N oraz M5091N oferują moc silnika o wartości odpowiednio 73,6 i 94,4 KM. Czyni je to jednymi z najmocniejszych traktorów sadowniczych dostępnych na rynku. Nowe modele zastępują dwie popularne maszyny Kubota – M8540N i M7040N.

Czysta moc

Dzięki ulepszonej kabinie, dużemu przepływowi układu hydraulicznego oraz udoskonalonej jednostce napędowej, seria M5001 Narrow dostarcza wszystkie cechy dotychczasowych traktorów Kubota, które pokochali sadownicy oraz plantatorzy owoców i warzyw, oferując przy tym jeszcze większą wydajność. Jednostka napędzająca ciągnik to 4 cylindrowy, turbodoładowany silnik V3800-TIEF4, który spełnia rygorystyczną normę Tier IV. Dzięki wysokiej mocy dostarczonej przez jednostkę napędową, ciągniki M5001 Narrow mogą równocześnie wykonywać dwa zabiegi agrotechniczne podczas jednego przejazdu, poradzą sobie również na trudnym, nierównym terenie.

Smukły i uniwersalny

Wysoka wydajność wymaga wszechstronności i komfortu użytkowania. Oprócz rewersu elektrohydraulicznego w nowej serii ciągników Kubota M5001N użytkownicy znajdą takie funkcje jak pamięć obrotów. Przekładnia w nowych modelach sadowniczych posiada w standardzie 18 biegów do przodu i 18 biegów do tyłu, możliwe jest jednak wyposażenie ciągników Kubota M5071N i M5091N w przekładnię 36×36. Kolejną nowością w sadownikach Kubota jest wprowadzenie regulacji przepływu oleju w sekcji hydraulicznych z poziomu kabiny.
Nowe ciągniki Kubota serii M5001N są standardowo wyposażone w 2 sekcje hydrauliczne z możliwością rozbudowy do 5 sekcji z regulacją przepływu, dzięki temu ciągniki posiadają wszelkie cechy pozwalające im współpracować z wymagającymi maszynami towarzyszącymi.

Jeszcze więcej możliwości

Seria M5001 Narrow przejęła zestaw wskaźników z zaawansowanej serii ciągników Kubota – M7001, co zapewnia lepszą czytelność wszystkich kluczowych parametrów pracy ciągnika. Co więcej, w bieżącym roku Kubota będzie poszerzała swoją ofertę o akcesoria umożliwiające dostosowanie modeli M5071N i M5091N do wymagań rolnictwa precyzyjnego. Jak wszystkie nowe ciągniki Kubota, również serię Narrow będzie można wyposażyć w system ISOBUS, co umożliwi na przykład precyzyjne sadzenie drzewek owocowych.
Ciągniki M5091 oraz M5071 już niedługo trafią do polskich dilerów ciągników Kubota.

You may also like

Adres

Kubota (Deutschland) GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce
Ul. Baletowa 82
02-867 Warszawa