10-tysięczna maszyna marki Kubota sprzedana w Polsce, właśnie trafiła do Klienta w Zawierciu

wróć do listy aktualności

(4 listopada 2019)

10 tysięcy! – tyle ciągników i miniciągników, kosiarek i pojazdów wielozadaniowych marki Kubota sprzedaliśmy już w Polsce. 10-tysięcznym egzemplarzem okazał się ciągnik kompaktowy Kubota BX231 w zestawie z koparką, kosiarką i ładowaczem czołowym. Maszyna będzie pracować w firmie inżynieryjnej w Zawierciu.
W poszukiwaniu małej i sprytnej maszyny
Pan Piotr Wałek prowadzi w Zawierciu firmę Wakpro, świadczącą szeroki zakres usług inżynierskich w sektorze budowlanym. Od pewnego czasu szukał kompaktowego sprzętu, który usprawni pracę przy sporządzaniu opinii technicznych i ekspertyz. – Nasze zadanie polega nie tylko na sporządzeniu pomiarów. Czasem trzeba też coś odkopać, zrobić odkrywkę, czy badanie polowe. Potrzebowałem niewielkiej maszyny, koparki, która poradzi sobie w trudno dostępnych miejscach i będzie na tyle lekka, by móc przewieźć ją samochodem – mówi Piotr Wałek.

Początkowo pan Piotr szukał mini-koparki, jednak po zapoznaniu się z ofertą Kubota wybór padł na uniwersalny miniciągnik Kubota BX231. – Oglądałem filmy o maszynach Kubota z różnych krajów i mają zastosowanie również w branży budowlanej – tłumaczy swoją decyzję właściciel firmy Wakpro.

BX231 z pełnym osprzętem

Traktorek okazał się wyjątkowym, bo 10-tysięcznym ciągnikiem Kubota sprzedanym
w Polsce. Maszynę do Zawiercia dostarczył jeden z autoryzowanych dilerów, Trak-Tom. Wspólnie z przedstawicielem marki Kubota przeprowadził też szkolenie, jak korzystać ze świeżo zakupionego sprzętu.
– Zestaw, który wybrał Pan Piotr to Kubota BX231 z 3-sekcyjnym ładowaczem czołowym
z otwieraną łyżką, na euro ramce, co umożliwia założenie dodatkowego osprzętu jak widły do palet i pług do śniegu sterowany hydraulicznie. Z tyłu jest koparka z przesuwem bocznym z możliwością kopania do 175 cm głębokości, napędzana tylnym wałkiem WOM. Zestaw posiada również 3-nożową kosiarkę z wyrzutem bocznym – opisuje Dominik Kierczak, przedstawiciel firmy Trak-Tom.

Uniwersalny pomocnik

Kubota od trzech lat jest liderem sprzedaży ciągników kompaktowych. Według ostatnich danych posiada 45% udziału rynkowego w segmencie ciągników do 60 KM.
– Dziś gamę miniciągników i kosiarek Kubota nazywamy groundcare, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza opiekę nad ziemią. Mamy różnorodnych klientów m.in. producentów owoców miękkich, szkółkarstwo, tartaki, nadleśnictwa, wszystko co wiąże się z zielenią, choćby wywożenie drewna z lasu (…). Konstrukcja naszych maszyn sprawia, że sprawdzają się one w wymagających, wyspecjalizowanych zadaniach – mówi Maciej Podgórski, Regionalny kierownik sprzedaży maszyn komunalnych marki Kubota, oddział w Polsce.

You may also like

Adres

Kubota (Deutschland) GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce
Ul. Baletowa 82
02-867 Warszawa