Kubota otworzy nowy zakład produkcyjny w amerykańskim stanie Georgia

wróć do listy aktualności

Kubota zainwestuje 140 mln USD w nową fabrykę, która jeszcze bardziej rozszerzy produkcję implementów do ciągników na rynek północnoamerykański.

 Kubota kontynuuje rozwój swoich mocy produkcyjnych w USA i zbuduje nowy zakład produkcyjny w mieście Gainesville (Georgia), w którym jest już od dawna obecna dzięki dotychczasowym fabrykom.

Ponieważ popyt na ciągniki w Ameryce Północnej gwałtownie rośnie, potrzeba zwiększenia mocy produkcyjnych w zakresie ciągników i sprzętu budowlanego w celu wsparcia dilerów stała się dla firmy Kubota sprawą niecierpiącą zwłoki. Mimo że spółka Kubota Industrial Equipment (KIE) już produkuje maszyny towarzyszące, popyt w Ameryce Północnej jest tak duży, że koncern zdecydował się na dalsze zwiększanie możliwości produkcyjnych poprzez budowę nowego zakładu.

W rezultacie, zarówno nowa, jak i istniejąca fabryka będą w stanie odpowiedzieć na ogromny popyt w Ameryce Północnej, zwiększając roczną zdolność produkcyjną implementów ze 100 000 do 210 000 sztuk. Jest to wielka szansa dla marki Kubota, ponieważ ponad 90% nowych ciągników sprzedawanych w Ameryce Północnej jest wyposażonych w ładowacze czołowe lub inne implementy.

Shingo Hanada, Prezes i Dyrektor Generalny Kubota Tractor Corporation i Kubota North America podkreślił: “To ekscytujący okres bezprecedensowego wzrostu naszej firmy, ponieważ ta kolejna inwestycja następuje zaraz po uroczystym otwarciu naszego nowego ośrodka badawczo-rozwojowego w Gainesville.

Oczekuje się, że inwestycja, której realizacja rozpocznie się w tym roku, zostanie w pełni oddana do użytku w 2024 r. W sektorze produkcyjnym znajdzie tam zatrudnienie ponad 500 osób.

 O marce Kubota

Kubota jest wiodącym producentem maszyn rolniczych, maszyn do pielęgnacji terenów zielonych, maszyn budowlanych oraz silników przemysłowych, a historia firmy sięga 1890 r. Posiadając główną siedzibę w Osace w Japonii, biura w ponad 120 krajach oraz ponad 41 000 pracowników w Ameryce Północnej, Europie i Azji, Kubota osiągnęła w 2021 roku przychody w wysokości 20 miliardów dolarów. Chociaż sprzęt rolniczy stanowi główną linią produktów marki Kubota, firma wytwarza również zróżnicowane portfolio innych produktów, w tym miejskie systemy filtracji wody i nawadniania, rurociągi, pokrycia dachowe, obudowy i podziemne zawory wielkogabarytowe.

You may also like

Adres

Kubota (Deutschland) GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce
Ul. Baletowa 82
02-867 Warszawa