Kubota i Tevel otrzymały od organizacji DLG nagrodę Agrifuture Concept Award 2022 za stworzony wspólnie system automatycznego zbioru owoców.

wróć do listy aktualności

15 lutego Kubota i Tevel otrzymały nagrodę DLG Agrifuture Concept Winner 2022 za wspólnie opracowane rozwiązanie do zautomatyzowanego zbioru owoców. Nagroda została wręczona przez niemiecką organizację DLG (Deutsche Landwirtschafts-Gesellschaft), podczas sesji online.

Firmy Kubota i Tevel połączyły swoje doświadczenie, aby rozwiązać problem niedoboru siły roboczej przy zbiorze owoców, a opracowane rozwiązanie można dopasować do każdego rozmiaru gospodarstwa dzięki unikalnemu podejściu. Modułowa koncepcja przewodowych dronów do zbioru owoców i elastycznych rozwiązań logistycznych pozwala na różne konfiguracje spełniające indywidualne wymagania gospodarstw i gwarantuje pełną kompatybilność z ustalonymi metodami zbioru.

Prezes i Dyrektor Reprezentacyjny Kubota Corporation Pan Yuichi Kitao, Pan Yasukazu Kamada, Prezes Kubota Holdings Europe B.V. oraz Pan Peter van der Vlugt, Dyrektor Zarządzający Centrum Innowacji Kubota w Europie wzięli udział w ceremonii wręczenia nagród online.

Podczas tego wydarzenia Pan Kitao z dumą stwierdził: ”W naszej wizji na rok 2030 widzimy firmę Kubota jako wiodącego innowatora rozwiązań wspierających harmonijne życie społeczności. Nagroda DLG Agrifuture Concept Winner 2022 stanowi dla nas zachętę do kontynuowania inwestycji w zrównoważone innowacje w dziedzinie żywności, wody i środowiska.”

Organizacja DLG (Deutsche Landwirtschafts-Gesellschaft) przyznała nagrody “DLG Agrifuture Concept” za pionierskie prace w dziedzinie maszyn rolniczych i inspirujące wizje przyszłości. Wizjonerskie rozwiązania w zakresie maszyn rolniczych stanowią istotny bodziec dla przyszłej rentowności światowej produkcji roślinnej. Inżynierowie z całego świata pracują nad rozwiązaniami technicznymi dla przyszłości rolnictwa, jednak nie wszystkie ich pomysły i koncepcje docierają do etapu produktu końcowego. Często ograniczenia techniczne lub prawne uniemożliwiają ich rozwój aż do osiągnięcia dojrzałości rynkowej. Wiele z tych koncepcji ma jednak potencjał, by stać się inspiracją, pobudzając rolników i innych inżynierów do myślenia w nowy sposób. Nagroda ta podkreśla znaczenie koncepcyjnej pracy nad maszynami rolniczymi dla przyszłości rolnictwa za pięć do dziesięciu lat.

“Jesteśmy szczególnie dumni z naszej współpracy z firmą Tevel. Nawiązaliśmy kooperację z jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie firm zajmujących się zbiorem owoców. Kubota angażuje się w rozwiązywanie problemów sadowników w zakresie zapewnienia terminowości i jakości zbiorów w obliczu rosnących problemów związanych z siłą roboczą” – powiedział Peter van der Vlugt, Dyrektor Generalny Centrum Innowacji Kubota w Europie.

Więcej o Tevel Flying Autonomous Robot (FARTM)

Tevel Aerobotics Technologies jest wiodącym światowym ekspertem w dziedzinie autonomicznych robotów latających do zbioru owoców, łączących sztuczną inteligencję z wizualizacją komputerową, zaawansowaną robotyką, inżynierią lotniczą, najnowocześniejszą kontrolą lotu oraz fuzją danych. Tevel rozwija flotę latających robotów do wykonywania zadań związanych ze zbiorem, przerzedzaniem zawiązków i przycinaniem drzew owocowych w sadach. Ponadto oprogramowanie Tevel oparte na sztucznej inteligencji (AI) umożliwi rewolucyjne sortowanie owoców u źródła, poprzez wybieranie najlepszych owoców w sadzie w optymalnym i precyzyjnym czasie.

Rolnictwo precyzyjne Kubota

Firma Kubota dysponuje rozległą wiedzą w zakresie zaawansowanych technologii ciągników i narzędzi towarzyszących. Najnowsze przykłady przełomowych rozwiązań marki Kubota to wdrożenie i certyfikacja systemu Tractor Implement Management (TIM) oraz komercyjna premiera autonomicznego ciągnika, sadzarki i kombajnu w Japonii. Wiedza ta zostanie teraz wykorzystana we współpracy z firmą Tevel w celu dostarczenia najlepszych rozwiązań dla sadowników na całym świecie.

O firmie Kubota

Kubota jest wiodącym producentem maszyn rolniczych, maszyn do pielęgnacji terenów zielonych, maszyn budowlanych oraz silników przemysłowych, a historia firmy sięga 1890 r. Posiadając główną siedzibę w Osace w Japonii, biura w ponad 120 krajach oraz ponad 41 000 pracowników w Ameryce Północnej, Europie i Azji, Kubota osiągnęła w 2021 roku przychody w wysokości prawie 20 miliardów dolarów. Chociaż sprzęt rolniczy stanowi główną linię produktów marki Kubota, firma wytwarza również zróżnicowane portfolio innych produktów, w tym miejskie systemy filtracji wody i nawadniania, rurociągi, pokrycia dachowe, obudowy i podziemne zawory wielkogabarytowe.

Nasza misja

Nasze motto „For Earth, For Life” (tłum. „Dla Ziemi, dla Życia”) oznacza zaangażowanie w ochronę środowiska naturalnego z jednoczesnym wsparciem dla produkcji i dostaw żywności i wody niezbędnych do zaspokojenia potrzeb społeczeństw w obliczu ciągłego wzrostu zaludnienia naszej planety. Misję tę realizujemy za każdym razem, gdy ciągnik Kubota uczestniczy w produkcji potrzebnej do życia żywności albo gdy nasza maszyna budowlana buduje infrastrukturę wodociągową. Aby uzyskać dodatkowe informacje o firmie Kubota, zapraszamy na strony internetowe www.kubota-global.net oraz www.kubota-eu.com.

O firmie Tevel Aerobotics Technologies

Przedsiębiorstwo Tevel Aerobotics Technologies, z siedzibą w Gedera, w Izraelu, świadczy usługi zrobotyzowanego zbioru owoców na żądanie – w dowolnym czasie, miejscu i o dowolnej wydajności. Tevel opracowuje latające autonomiczne roboty wyposażone w sztuczną inteligencję, które sprawdziły się już w dziedzinie zbioru jabłek, brzoskwiń, nektarynek i śliwek, a w planach są kolejne owoce, takie jak cytrusy i awokado. W swojej wizji przewodzenia rewolucji w autonomicznym rolnictwie, firma planuje zająć się dodatkowymi wyzwaniami związanymi z niedoborem siły roboczej, z którymi boryka się przemysł. Dlatego przyszłe zastosowania technologii autonomicznych robotów obejmują przerzedzanie zawiązków owoców, selektywne przycinanie i selektywne opryskiwanie. Tevel, z obecnym 35-osobowym zespołem, pozyskał do tej pory ponad 28 milionów dolarów na działania rozwojowe. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.tevel-tech.com.

You may also like

Adres

Kubota (Deutschland) GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce
Ul. Baletowa 82
02-867 Warszawa