Ciągniki i implementy Kubota w technologii TIM uzyskały certyfikat AEF

wróć do listy aktualności

 INFORMACJA PRASOWA

Ciągniki i implementy Kubota w technologii TIM uzyskały certyfikat AEF

(17 czerwca 2020 r.)

Kubota jest pierwszym producentem ciągników, który otrzymał certyfikat AEF dla zestawu  składającego się z nowej serii traktorów M7003 Premium KVT oraz prasy TIM BV5xxx. Podczas pracy Kubota M7003 komunikuje się z prasą w technologii TIM, pozwalając jej sterować takimi funkcjami ciągnika jak WOM, hydraulika i prędkość jazdy. Oczywiście nowy flagowy model traktora marki Kubota może wydajnie współpracować również z innymi certyfikowanymi przez AEF implementami działającymi w standardzie TIM.

Fundacja AEF (Agricultural Industry Electronics Foundation) ogłosiła, że zarówno prasa jak i ciągnik M7003 opracowane przez Kubota uzyskały certyfikat zgodności z TIM. Jako międzynarodowa organizacja zajmująca się innowacjami technologicznymi w rolnictwie, AEF jest uprawniona do testowania i kontrolowania, czy producenci spełniają wymagania protokołu TIM.

Kubota TIM (Tractor Implement Management) to protokół, który umożliwia dwustronną komunikację pomiędzy ciągnikami i narzędziami, pozwalając im sprawnie współpracować i ograniczając szanse wystąpienia błędu ludzkiego. Ponadto, technologia TIM wpływa korzystnie na komfort pracy operatora poprzez automatyczne wykonywanie powtarzających się czynności. Prasa dostarcza ciągnikowi informacji w czasie rzeczywistym, co oznacza, że operator nie musi sprawdzać stanu beli, aby zakończyć proces belowania. Po osiągnięciu zadanej średnicy beli, ciągnik zatrzyma się, aby ją wyładować, zawsze utrzymując ten sam poziom gęstości, a tym samym osiągając najwyższą jakość pracy.

Jak dotąd Kubota uczestniczyła w AEF za pośrednictwem Grupy Kverneland, która w Grupie Kubota zajmuje się produkcją implementów. Jednak dzięki utworzeniu w ostatnim czasie Europejskiego Centrum Innowacji, Kubota przejęła od Grupy Kverneland status członka głównego w AEF w ramach działań na rzecz wzmocnienia współpracy w dziedzinie rolnictwa precyzyjnego.

O AEF

Fundacja AEF została utworzona w 2008 roku przez siedmiu producentów maszyn rolniczych działających na całym świecie. Celem organizacji jest stworzenie platformy dla rozwoju elektronicznych systemów sterowania maszynami rolniczymi, które wykraczają poza zakres działań pojedynczych producentów. AEF ma obecnie 11 członków głównych i około 200 członków ogólnych.

https://www.aef-online.org/home.html

O firmie Kubota Corporation

Kubota Corporation, założona w 1890 roku, jest wiodącym producentem ciągników rolniczych, maszyn groundcare, maszyn budowlanych i silników przemysłowych. Firma mająca siedzibę w japońskiej Osace oraz oddziały w ponad 110 krajach w Ameryce Północnej, Europie i Azji, osiągnęła w 2019 roku przychody w wysokości 17,6 mld USD. Działalność firmy Kubota opiera się na produkcji maszyn i urządzeń, ale oferuje ona także szeroki zakres innego rodzaju produktów, w tym systemów uzdatniania wody dla miast, rozwiązań w zakresie nawadniania, rurociągów, budownictwa mieszkalnego i podziemnych zaworów wielkogabarytowych.

Nasza misja

Nasze motto „For Earth, For Life” (tłum. „Dla Ziemi, dla życia”) oznacza zaangażowanie w ochronę środowiska naturalnego z jednoczesnym wsparciem dla produkcji i dostaw żywności i wody niezbędnych do zaspokojenia potrzeb społeczeństw w obliczu ciągłego wzrostu zaludnienia naszej planety. Misję tę realizujemy za każdym razem, gdy ciągnik Kubota uczestniczy w produkcji potrzebnej do życia żywności albo gdy nasza maszyna budowlana buduje infrastrukturę wodociągową. Aby uzyskać dodatkowe informacje o firmie Kubota, zapraszamy na strony internetowe www.kubota-global.net oraz www.kubota-eu.com.

Aby uzyskać dodatkowe informacje, prosimy o kontakt z:

Andrzej Sosiński

E-mail: andrzej.sosinski@traktorykubota.pl

Tel.: +48 601 877 680

www.kubota-eu.com

You may also like

Adres

Kubota (Deutschland) GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce
Ul. Baletowa 82
02-867 Warszawa