Hiszpański producent zaawansowanych technologicznie, inteligentnych opryskiwaczy – Pulverizadores Fede – staje się spółką Grupy Kubota

wróć do listy aktualności

Kubota Holdings Europe B.V. (Siedziba główna: Nieuw-Vennep, Królestwo Niderlandów; Prezes: Shingo Hanada, dalej “KHE”), spółka zależna Kubota Corporation (Siedziba główna: Naniwa-ku, Osaka, Japonia; Prezes i Dyrektor Reprezentacyjny: Yuichi Kitao; dalej “Kubota”), która nadzoruje działalność marki Kubota w zakresie maszyn rolniczych i przemysłowych w Europie, postanowiła nabyć 100% akcji spółki Pulverizadores Fede, S.L. (Siedziba główna: Walencja, Hiszpania; Przedstawiciel: Federico Pérez Salvador; dalej “Pulverizadores Fede”), producenta i dystrybutora maszyn towarzyszących do ciągników (dalej “maszyny towarzyszące”) i uczynić z tej firmy spółkę całkowicie zależną.

 1. Kontekst i cele
  • W Europie rynek upraw specjalistycznych prężnie się rozwija i Kubota postrzega go jako ważny obszar dla swojej działalności w zakresie ciągników, oferując ciągniki o małej szerokości, które są odpowiednie do pracy w uprawach specjalistycznych .
  • Firma Pulverizadores Fede, działająca głównie w Hiszpanii i Portugalii, jest wyspecjalizowanym producentem opryskiwaczy, które są wykorzystywane do zwalczania szkodników i chorób w uprawach specjalistycznych. Siła firmy tkwi w opatentowanych, zaawansowanych technologiach, już wykorzystywanych w praktyce. Przykład tego stanowi inteligentny opryskiwacz, który kontroluje ilość środków chemicznych i przepływ powietrza w czasie rzeczywistym, wykorzystując jednocześnie czujnik do precyzyjnego pomiaru wysokości drzew, które mają być opryskiwane, oraz system zarządzający informacjami na mapie, takimi jak obszar do opryskania i ilości środków chemicznych.
  • Na rynku upraw specjalinych mechanizacja i precyzja nie uzyskały jeszcze takiego stopnia zaawansowania jak w przypadku wielkoobszarowej uprawy zbóż i innych roślin. Jednocześnie oczekiwania pozostają szczególnie wysokie w zakresie wykorzystania inteligentnych technologii rolniczych dla zwalczania szkodników i chorób, a przy tym zaostrzone przepisy środowiskowe wymagają ograniczenia stosowania środków chemicznych.
  • Poprzez przyłączenie Pulverizadores Fede jako spółki zależnej, Grupa Kubota rozszerzy swoją ofertę maszyn towarzyszących przeznaczonych na rynek upraw specjalistycznych i wzmocni kompatybilność pomiędzy ciągnikami i implementami, przyczyniając się w ten sposób do zmniejszenia wpływu na środowisko i zużycia paliwa poprzez wydajne opryski, przy mniejszym wykorzystaniu środków chemicznych i wody.
  • Pulverizadores Fede zachowa swoją markę, lokalizację siedziby i kierownictwo w dotychczasowym kształcie. Pracownicy KHE i Pulverizadores Fede będą ściśle współpracować, wykorzystując obecną organizację obu grup w celu osiągnięcia celów rozwojowych i biznesowych.
  • W przyszłości Kubota przyspieszy ekspansję swojej działalności na rynku upraw specjalistycznych, mając na uwadze współpracę ze start-upami, w które zaangażowana jest Grupa.
 2. Podstawowe informacje o spółce Fede

(1) Nazwa przedsiębiorstwa: Pulverizadores Fede, S.L.

(2) Przedmiot działalności: Produkcja i sprzedaż opryskiwaczy dla rynku upraw specjalistycznych

(3) Założenie: 1967 r.

(4) Siedziba główna: Walencja, Hiszpania

(5) Przedstawiciel: Federico Pérez Salvador

(6) Liczba pracowników: 45

Podstawowe informacje o Kubota Holdings Europe

 • Nazwa przedsiębiorstwa: Kubota Holdings Europe B.V.
 • Przedmiot działalności: Zarządzanie produkcją i dystrybucją w zakresie maszyn rolniczych i przemysłowych
 • Założenie: 2017 r.
 • Siedziba główna: Nieuw-Vennep, Królestwo Niderlandów
 • Prezes: Shingo Hanada

O firmie Kubota

 Kubota jest wiodącym producentem maszyn rolniczych, maszyn do pielęgnacji terenów zielonych, maszyn budowlanych oraz silników przemysłowych, a historia firmy sięga 1890 r. Posiadając główną siedzibę w Osace w Japonii, biura w ponad 120 krajach oraz ponad 41 000 pracowników w Ameryce Północnej, Europie i Azji, Kubota osiągnęła w 2020 roku przychody w wysokości 17,3 miliarda dolarów. Chociaż sprzęt rolniczy stanowi główną linią produktów marki Kubota, firma wytwarza również zróżnicowane portfolio innych produktów, w tym miejskie systemy filtracji wody i nawadniania, rurociągi, pokrycia dachowe, obudowy i podziemne zawory wielkogabarytowe.

Nasza misja

 Nasze motto „For Earth, For Life” (tłum. „Dla Ziemi, dla Życia”) oznacza zaangażowanie w ochronę środowiska naturalnego z jednoczesnym wsparciem dla produkcji i dostaw żywności i wody niezbędnych do zaspokojenia potrzeb społeczeństw w obliczu ciągłego wzrostu zaludnienia naszej planety. Misję tę realizujemy za każdym razem, gdy ciągnik Kubota uczestniczy w produkcji potrzebnej do życia żywności albo gdy nasza maszyna budowlana buduje infrastrukturę wodociągową. Aby uzyskać dodatkowe informacje o firmie Kubota, zapraszamy na strony internetowe www.kubota-global.net oraz www.kubota-eu.com.

 O firmie Pulverizadores Fede

 Pulverizadores Fede, firma z ponad 50-letnim doświadczeniem, to lider technologii high-end w sektorze upraw specjalistycznych. Kompleksowe rozwiązania oferowane przez to przedsiębiorstwo pozwalają na skuteczne i efektywne zabiegi, które promują zrównoważone rolnictwo, zmniejszają wpływ zabiegów agrotechnicznych na środowisko, pomagają w produkcji wysokiej jakości owoców i poprawiają bezpieczeństwo żywności dostępnej dla społeczeństwa.

You may also like

Adres

Kubota (Deutschland) GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce
Ul. Baletowa 82
02-867 Warszawa