Kubota i Topcon podpisują umowę o współpracy badawczej w dziedzinie inteligentnego rolnictwa

wróć do listy aktualności

Kubota Corporation (Siedziba główna: Naniwa-ku, Osaka, Japonia; Prezes i Dyrektor reprezentujący: Yuichi Kitao; dalej “Kubota”), Topcon Corporation (Siedziba główna: Itabashi-ku, Tokio, Japonia; Prezes i Dyrektor naczelny: Satoshi Hirano; dalej: “Topcon”) oraz Topcon Positioning Systems, Inc. (siedziba główna: Kalifornia, USA; Prezes i Dyrektor generalny: Raymond O’Connor) zawarły umowę o współpracy badawczej w dziedzinie inteligentnego rolnictwa. Firmy te będą wspólnie pracować nad innowacyjnymi rozwiązaniami w celu ich przyszłej komercjalizacji poprzez wspólne badania, łącząc technologie i know-how opracowane przez każdą z firm.

  1. Uzasadnienie i cele
  • Podczas gdy globalny popyt na żywność stale rośnie, a niedobory siły roboczej w rejonach produkcji nadal stanowią problem, rosną również oczekiwania wobec inteligentnego rolnictwa, które ma na celu poprawę efektywności i wydajności pracy.
  • Kubota od wielu lat dostarcza produkty i usługi dla rolnictwa na całym świecie, podczas gdy Topcon promuje automatyzację pracy na farmach poprzez automatyczne prowadzenie, technologie analizy upraw i rozwiązania DX. Obie firmy, z których każda posiada własną wiedzę techniczną, współpracują w zakresie badań i rozwoju inteligentnego rolnictwa w szerokim zakresie dziedzin, w tym zbierania i zarządzania danymi agronomicznymi, które wykorzystują różne czujniki, a także rozwiązań poprawiających produktywność poprzez automatyzację wykorzystującą big data i tym podobne.
  1. Omówienie wspólnych badań
Data podpisania umowy 30 czerwca 2021 r.
Główne punkty ·        Zbieranie danych agronomicznych przy użyciu czujników i innych rozwiązań technologicznych

·        Analiza rozwiązań dotyczących upraw z wykorzystaniem big data

·        Zarządzanie flotą i technologia automatyzacji

O Topcon Corporation

Firma stawia sobie za cel “przyczynianie się do wzbogacenia ludzkiego życia poprzez rozwiązywanie wyzwań społecznych w zakresie opieki zdrowotnej, rolnictwa i infrastruktury”. Aby tego dokonać, Topcon promuje profesjonalizację rolnictwa poprzez osiągnięcie wyższej precyzji i zwiększonej produktywności w zakresie planowania zbiorów. Pomogą w tym rozwiązania DX, które obejmują automatyzację zabiegów rolniczych i wykorzystanie IT w celu zaspokojenia światowego popytu na żywność.

O firmie Topcon Positioning Systems, Inc.

Topcon Positioning Systems, zawsze o krok do przodu pod względem technologii i korzyści dla klienta, jest wiodącym w branży projektantem, producentem i dystrybutorem rozwiązań do precyzyjnych pomiarów i organizacji pracy dla światowego rynku budowlanego i rolniczego. Siedziba Topcon Positioning Group znajduje się w Livermore, w Kalifornii, w Stanach Zjednoczonych. Europejska siedziba firmy mieści się w Capelle a/d IJssel, w Holandii.

O firmie Kubota

Od 1890 roku Kubota jest wiodącym producentem maszyn rolniczych, maszyn do pielęgnacji terenów zielonych, maszyn budowlanych oraz silników przemysłowych. Posiadając główną siedzibę w Osace w Japonii, biura w ponad 120 krajach oraz ponad 41 000 pracowników w Ameryce Północnej, Europie i Azji, Kubota osiągnęła w 2020 roku przychody w wysokości 17,3 miliarda dolarów. Chociaż sprzęt rolniczy jest główną linią produktów marki Kubota, firma produkuje również zróżnicowane portfolio innych produktów, w tym miejskie systemy filtracji wody, nawadniania, rurociągi, pokrycia dachowe i zawory wielkogabarytowe.

You may also like

Adres

Kubota (Deutschland) GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce
Ul. Baletowa 82
02-867 Warszawa