Kubota intensyfikuje działalność w segmencie dużych ciągników w Ameryce Północnej

wróć do listy aktualności

Firma Kubota zawarła umowę OEM z uznanym północnoamerykańskim producentem w celu poszerzenia asortymentu ciągników rolniczych.

Koncern Kubota Corporation ogłosił swoją decyzję o skorzystaniu z potencjału rozwojowo-produkcyjnego spółki Buhler Industries Inc. w celu wytwarzania nowej serii ciągników. Firma Buhler posiada potwierdzone doświadczenie w projektowaniu, produkcji i dystrybucji dużych ciągników na terenie Ameryki Północnej. Kubota zdecydowała się obrać ten kierunek w celu skrócenia czasu niezbędnego na prace rozwojowe oraz optymalizację parametrów nowych produktów, aby spełnić wymagania lokalnego rynku.

Porozumienie umożliwia firmie Kubota wejście do segmentu ciągników o mocy większej niż 170 KM, aby zintensyfikować działalność na rynku północnoamerykańskim.

Nowe, duże ciągniki zostały zaprojektowane specjalnie na zamówienie Kubota, dzięki wykorzystaniu wiedzy projektowej firmy Buhler Industries Inc. Zapewnią one  łatwość obsługi i funkcjonalność konstrukcji, jakich oczekują klienci w Ameryce Północnej. Nowe ciągniki zostaną wprowadzone na rynki Stanów Zjednoczonych i Kanady w drugiej połowie 2019 roku. Tym samym Kubota kontynuuje strategię rozbudowy wachlarza swoich produktów dostępnych na rynku północnoamerykańskim, a szczególnie powiększania oferty w dziedzinie ciągników.

O firmie Buhler

Nazwa spółki:                    Buhler Industries Inc.
Przedstawiciel:                  Marat Nogerov – Prezes
Siedziba:                            Winnipeg, Manitoba, Kanada
Rok utworzenia:                1932
Przedmiot działalności:      projektowanie, wytwarzanie i dystrybucja maszyn rolniczych
Sprzedaż netto:                 287 984 000 CDN (2018)
Liczba pracowników:         ponad 1 000

Koniec

O firmie Kubota Corporation

Kubota Corporation (siedziba: Naniwa-ku, Osaka, Japonia; prezes i dyrektor reprezentujący: Masatoshi Kimata, rok założenia: 1890) jest wiodącym producentem ciągników rolniczych i maszyn towarzyszących, ciągników kompaktowych, kosiarek, urządzeń budowlanych i silników przemysłowych. Firma z siedzibą w japońskiej Osace, posiadająca oddziały w ponad 110 krajach w Ameryce Północnej, Europie i Azji, osiągnęła w 2018 roku przychody na poziomie 17 mld USD. Zróżnicowana gama innych produktów firmy Kubota obejmuje także instalacje do uzdatniania wody, systemy nawadniania oraz inne elementy systemów wodociągowych.

Nasza misja

Nasze motto „dla Ziemi, dla życia” oznacza zaangażowanie w ochronę środowiska naturalnego, w produkcję żywności i dostawy wody, co jest niezbędne w obliczu ciągłego wzrostu zaludnienia planety. Misję tę realizujemy za każdym razem, gdy ciągnik Kubota pomaga wytwarzać żywność albo gdy nasza maszyna budowlana pracuje przy budowie infrastruktury zapewniającej komfortowe życie jednostek i społeczności. Więcej informacji o firmie Kubota znajduje się na stronie internetowej www.kubota-global.net lub www.kubota-eu.com.

Aby uzyskać dodatkowe informacje, prosimy o kontakt:

Andrzej Sosiński
Manager ds. Marketingu
Kubota (Deutschland) GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce
Tel. 601 877 680

You may also like

Adres

Kubota (Deutschland) GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce
Ul. Baletowa 82
02-867 Warszawa