Kubota inwestuje w amerykański startup FarmX, Inc.

wróć do listy aktualności

FarmX, Inc., zarządzanie uprawami, automatyzacja nawadniania, usługi zarządzania plonami. (17 kwietnia, 2020)

Koncern Kubota (siedziba główna: Naniwa-ku, Osaka, Japonia; Prezes i Dyrektor Zarządzający: Yuichi Kitao; dalej “Kubota”) poinformował o inwestycji w spółkę FarmX, Inc. (dalej “FarmX”) będącą amerykańskim startupem działającym w dziedzinie sensorów i sztucznej inteligencji (AI). FarmX oferuje platformę “all-in-one” do zarządzania i automatyzacji nawadniania, minimalizacji ryzyka strat w uprawach i maksymalizacji plonów.

Poprzez tę inwestycję Kubota zamierza przyczynić się do zwiększenia wydajności i rentowności w zarządzaniu gospodarstwami w USA i innych krajach.

Podróż Kubota rozpoczęła się w 1890 roku od produkcji pierwszych japońskich rur stalowych do budowy wodociągów. Jej założyciel, Gonshiro Kubota, stworzył fundamenty firmy, która jest obecnie jednym z głównych graczy rynkowych w światowym rolnictwie, budownictwie i przemyśle wodociągowym.

  1. Wprowadzenie i cele
  • W czerwcu ubiegłego roku Kubota uruchomiła swoje Centrum Innowacji jako jednostkę organizacyjną zajmującą się dążeniem do wprowadzania na rynek otwartych innowacji opartych o współpracę z partnerami zewnętrznymi. Obecnie prowadzimy negocjacje w sprawie współpracy z liczbymi startupami, w tym z Advanced Farm Technologies, Inc. i Abundant Robotics, Inc., w które zainwestowaliśmy już w sierpniu 2019 roku i styczniu 2020 roku.

  • Jednym z obszarów działania Centrum Innowacji są rozwiązania w dziedzinie “zarządzania gospodarstwem”, na które popyt rośnie wśród producentów owoców, warzyw i winorośli. Zainteresowanie to doprowadziło do podjęcia decyzji o inwestycji w firmę FarmX świadczącą usługi w zakresie zarządzania uprawami w oparciu o zaawansowane modelowanie i technologie wykorzystujące sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe i czujniki IoT do dostarczania danych, analiz i prognoz.

  • Rozwiązania FarmX wspomagają rentowność rolników poprzez zwiększenie plonów przy jednoczesnym zmniejszeniu zapotrzebowania na siłę roboczą, wodę i energię.

  • Dzięki tej inwestycji oraz współpracy z Advanced Farm Technologies, Inc. i Abundant Robotics, Inc., Kubota zamierza przyśpieszyć rozwój platform rolnictwa precyzyjnego dla producentów owoców, warzyw i winorośli oraz przyczynić się do zwiększenia wydajności i opłacalności prowadzenia gospodarstw rolnych w USA i innych krajach.

Interejs FarmX przedstawia stan czujników i ich lokalizację w typowym gospodarstwie rolnym w Kalifornii.
System nawadniania kropelkowego w typowej winnicy w Kalifornii
  1. About FarmX
Nazwa przedsiębiorstwa FarmX, Inc.
Data założenia Listopad 2014
Lokalizacja Kalifornia, USA
Działalność Platforma “All-in-one” do zarządzania i automatyzacji nawadniania, minimalizowania ryzyka strat w uprawach i maksymalizacji plonów.

Informacje o “Advanced Farm Technologies, Inc”

Nazwa przedsiębiorstwa Advanced Farm Technologies, Inc.
Data założenia 2018
Lokalizacja Kalifornia, USA
Działalność Rozwój zautomatyzowanych maszyn do zbioru truskawek, usługi kontraktowego zbioru truskawek.

Informacje o “Abundant Robotics, Inc.

Nazwa przedsiębiorstwa Abundant Robotics, Inc.
Data założenia 2016
Lokalizacja Kalifornia, USA
Działalność Rozwój zautomatyzowanych maszyn do zbioru jabłek i usługi kontraktowego zbioru jabłek

O firmie Kubota Corporation

Kubota Corporation, założona w 1890 roku, jest wiodącym producentem ciągników rolniczych, maszyn groundcare, maszyn budowlanych i silników przemysłowych. Firma mająca siedzibę w japońskiej Osace oraz oddziały w ponad 110 krajach w Ameryce Północnej, Europie i Azji, osiągnęła w 2019 roku przychody w wysokości 17,6 mld USD. Działalność firmy Kubota opiera się na produkcji maszyn i urządzeń, ale oferuje ona także szeroki zakres innego rodzaju produktów, w tym systemów uzdatniania wody dla miast, rozwiązań w zakresie nawadniania, rurociągów, budownictwa mieszkalnego i podziemnych zaworów wielkogabarytowych.

Nasza misja

Nasze motto „For Earth, For Life” (tłum. „Dla Ziemi, dla życia”) oznacza zaangażowanie w ochronę środowiska naturalnego z jednoczesnym wsparciem dla produkcji i dostaw żywności i wody niezbędnych do zaspokojenia potrzeb społeczeństw w obliczu ciągłego wzrostu zaludnienia naszej planety. Misję tę realizujemy za każdym razem, gdy ciągnik Kubota uczestniczy w produkcji potrzebnej do życia żywności albo gdy nasza maszyna budowlana buduje infrastrukturę wodociągową. Aby uzyskać dodatkowe informacje o firmie Kubota, zapraszamy na strony internetowe  www.kubota-global.net  i www.kubota-eu.com.

You may also like

Adres

Kubota (Deutschland) GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce
Ul. Baletowa 82
02-867 Warszawa