Kubota otrzymała srebrny medal za zestaw ciągnika i prasy TIM

wróć do listy aktualności

Szkocka organizacja Royal Highland and Agricultural Society of Scotland (RHASS) przyznała srebrny medal firmie Kubota za innowację techniczną w ramach programu 2021 Technical Innovation Award. Nagroda ta stanowi wyraz uznania dla certyfikowanego przez AEF i działającego w standardzie TIM zestawu ciągnika i maszyny towarzyszącej pochodzącego od jednego producenta.

“Jesteśmy zachwyceni, że otrzymaliśmy od RHASS wyróżnienie za tę innowację” – powiedział Henry Myatt, menedżer produktu Kubota odpowiedzialny za ciągniki serii M. “Sędziowie byli pod ogromnym wrażeniem doskonałej współpracy ciągnika M7003 Premium KVT i kompatybilnej z ISOBUS zmiennokomorowej prasy rolującej BV5160”.

Dzięki łączności poprzez ISOBUS standard TIM pozwala maszynie towarzyszącej automatycznie kontrolować kilka kluczowych funkcji ciągnika w celu zwiększenia wydajności. Parametry ustalane przez implement obejmują tempo zwalniania w celu wstrzymania prasowania i nałożenia siatki, a także otwieranie i zamykanie tylnej klapy prasy, gdy bela jest już gotowa. Wbudowany przechyłomierz zapobiega niebezpiecznemu wyrzucaniu beli na stromych zboczach.

Ze względów bezpieczeństwa operator musi ponownie aktywować system, aby wznowić proces belowania. Następuje wtedy przyśpieszenie w zaprogramowanym tempie, aby automatycznie osiągnąć pożądaną prędkość jazdy.

“Automatyzacja wielu powtarzalnych zadań związanych z belowaniem za sprawą technologii TIM pozwala zmniejszyć zmęczenie operatora, przyczyniając się do ogólnego wzrostu wydajności” – podkreślił Henry Myatt. “Jesteśmy zachwyceni, że zostało to docenione przez RHASS tak prestiżową nagrodą”.

Warto przypomnieć, że Kubota była pierwszym producentem, który otrzymał certyfikat AEF zarówno dla ciągnika, jak i  maszyny towarzyszącej. Dotyczy on ciągników serii M7003 i gamy pras o oznaczeniu BV kompatybilnych z ISOBUS.

You may also like

Adres

Kubota (Deutschland) GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce
Ul. Baletowa 82
02-867 Warszawa