Nowy Prezes Kubota Holdings Europe B.V. oraz Kverneland Group

wróć do listy aktualności

Pan Shingo Hanada, Dyrektor Generalny i Prezes Kubota Holdings Europe B.V. i Kverneland Group, otrzymał funkcję Prezesa i Dyrektora Wykonawczego Kubota North America Corporation oraz Prezesa Kubota Tractor Corporation, w związku z czym 1 stycznia 2022 r. opuści swoje obecne stanowisko.

Tego samego dnia Pan Yasukazu Kamada zastąpi Pana Hanada jako Prezes Kubota Holdings Europe B.V. i Kverneland AS.

Pan Kamada dołączył do Kubota Corporation w 1983 roku i przez prawie 40 lat piastował różne stanowiska zarządcze w Japonii oraz w Stanach Zjednoczonych. W ostatnich latach pełnił funkcję Dyrektora Wykonawczego i Dyrektora Zarządzającego Działu Silników w centrali koncernu w Osace.

Yasukazu Kamada, Prezes Kubota Holdings Europe B.V. i Kverneland (od 1 stycznia 2022 r.).

O firmie Kubota

Kubota jest wiodącym producentem maszyn rolniczych, maszyn do pielęgnacji terenów zielonych, maszyn budowlanych oraz silników przemysłowych, a historia firmy sięga 1890 r. Posiadając główną siedzibę w Osace w Japonii, biura w ponad 120 krajach oraz ponad 41 000 pracowników w Ameryce Północnej, Europie i Azji, Kubota osiągnęła w 2020 roku przychody w wysokości 17,3 miliarda dolarów. Chociaż sprzęt rolniczy stanowi główną linią produktów marki Kubota, firma wytwarza również zróżnicowane portfolio innych produktów, w tym miejskie systemy filtracji wody i nawadniania, rurociągi, pokrycia dachowe, obudowy i podziemne zawory wielkogabarytowe.

You may also like

Adres

Kubota (Deutschland) GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce
Ul. Baletowa 82
02-867 Warszawa