Peter Van Der Vlugt – świętujemy rok innowacji w Europejskim Centrum Innowacji Kubota

wróć do listy aktualności

WIADOMOŚCI KUBOTA

Peter Van Der Vlugtświętujemy rok innowacji w Europejskim Centrum

Innowacji Kubota

(30 października 2020)

Otwarte w lipcu 2019 roku Europejskie Centrum Innowacji Kubota (ICE) funkcjonuje już od ponad roku, będąc owocem decyzji koncernu Kubota Corporation o otwarciu takich placówek w Japonii i w Europie w celu stworzenia nowych działań biznesowych, produktów i usług. Centrum Innowacji rozpoczęło swoją działalność poprzez nawiązanie współpracy z partnerami zewnętrznymi w dziedzinie ICT, sztucznej inteligencji i innych zaawansowanych technlogii, przyśpieszając tworzenie nowych pól aktywności dla koncernu. ICE zostało zlokalizowane blisko europejskiej siedziby głównej Kubota w Nieuw-Vennep, w Niderlandach, a Centrum przewodzi Pan Peter van der Vlugt jako Dyrektor Zarządzający / Dyrektorem Generalnym ds. Technologii.

“Ten pierwszy rok stanowił niezwykle ekscytującą podróż, która zaczęła się zupełnie od zera. Zawsze czuję w sobie ten pęd ku innowacyjności i chcę promować nowe pomysły i możliwości. Dzięki ICE naprawdę przyspieszamy wejście firmy Kubota w nowe obszary biznesowe! Ten pierwszy rok upłynął w mgnieniu oka, a dzięki naszemu wspaniałemu zespołowi osiągnęliśmy już tak wiele w ciągu zaledwie jednego roku”.

Peter van der Vlugt, który został mianowany Dyrektorem Generalnym / Dyrektorem Generalnym ds. Technologii ICE, wcześniej pracował w Kverneland Group Mechatronics, gdzie był odpowiedzialny za identyfikację i śledzenie trendów technologicznych oraz zarządzanie Programem Smart Farming. Jego kariera w Kverneland Group trwa już 24 lata. Oprócz tego Peter van der Vlugt udziela się w kwestiach standardów międzynarodowych,  przemysłu rolniczego, patentów, badań międzynarodowych oraz projektów wsparcia.  Ponadto piastuje on funkcję prezesa Fundacji AEF (elektroniki przemysłu rolniczego). Do końca 2019 r. Peter prowadził program Smart Farming.

“Jest wiele kamieni milowych, z których jestem już dumny. Mam na myśli w szczególności: zakończenie kompletowania naszego zespołu ICE w styczniu tego roku, przejęcie przez Kubota roli głównego członka AEF od Kverneland Group, współpracę z Aurea Imaging, współpracę z WUR i otwarcie naszego nowego biura w kampusie WUR, przygotowanie naszej wizji strategicznej i przekazanie jej do Centrali Kubota, a wreszcie naszą inwestycję w firmę Trapview.  Odwiedził nas także Sigrid Kaag – holenderski minister handlu zagranicznego i współpracy rozwojowej, Jestem pewien, że wkrótce nadejdą kolejne kamienie milowe i czekamy na nie z niecierpliwością”, mówi pan van der Vlugt.

Pierwszym priorytetem ICE po utworzeniu było stworzenie sprawnego procesu zarządzania innowacją w celu generowania nowych koncepcji, które mogą zapewnić wartość dodaną dla istniejących produktów i rynków. Odbywa się to poprzez badanie możliwości technicznych, a także potrzeb klientów na konkretnych rynkach. Nie mniej ważny jest wkład wiedzy wewnętrznej. Po stronie narzędzi towarzyszących nastąpiła ścisła współpraca z Kverneland Group.

Wysiłek zespołowy i dynamika grupy

“Zacząłem na własną rękę w 2019, prawie jak “jednoosobowy startup” w dużym przedsiębiorstwie. Wkrótce otrzymałem pomoc od japońskiego kolegi, z którym zacząłem wspólnie zakładać nasze biuro i określać profile pracowników niezbędnych dla naszego zespołu. Dzięki dużemu wsparciu naszego zespołu Kubota Talent Acquisition, udało nam się zatrudnić i wypełnić wszystkie niezbędne wakaty w ciągu 5 miesięcy i uzupełnić nasz zespół o nowe koleżanki i nowych kolegów reprezentujących ponad 7 różnych narodowości. Dynamika zespołu jest tak dobra, że z wielkim zaangażowaniem wspólnie posuwamy się naprzód”.

Na pytanie dotyczące motywacji i tego, z czego jest najbardziej dumny, Peter van der Vlugt odpowiada:

“Moją motywacją zawsze było inspirowanie rozwoju dzięki przełomowym rozwiązaniom i nowym pomysłom na produkty i usługi. Dokładnie na tym polegają nasze zadania i przy tak wspaniałym zespole pracujemy nad otwartymi innowacjami, współpracując z firmami rozpoczynającymi działalność i partnerami technologicznymi. Jednocześnie mamy pełne wsparcie Centrali, aby dokonywać rzeczywistych inwestycji w takie firmy”.

Wiodąca innowacja w wymagającym roku

“Pandemia koronawirusa oczywiście wpłynęła na naszą pracę, ponieważ wcześniej dużo podróżowaliśmy. W końcu pracę ze startupami, badanie rynków, wywiady z klientami najlepiej prowadzi się twarzą w twarz. Mimo wszystko cały czas udaje nam się pracować praktycznie na pełnych obrotach, rozmawiając z klientami i firmami  zdalnie i starając się robić to najlepiej jak potrafimy za pomocą telekonferencji.

COVID-19 miał również wielki wpływ na moich współpracowników, z których część właśnie przeprowadziła się do Holandii. Wyobraźcie sobie, jak czuli się oni w nowym kraju, gdy zaczął się lockdown! Ale utrzymywaliśmy bliskie relacje, często się komunikując i dbając o wzajemne zaangażowanie, a także oczywiście koncentrując się na tym, by nasza praca była wykonywana w najlepszy możliwy sposób. To utrzymało dobre tempo pracy całego zespołu!”

ICE utworzyło również niedawno biuro na uczelni Wageningen University & Research (WUR), aby współpracować z jednostkami naukowymi i start-upami tam działającymi. WUR jest wiodącym uniwersytetem na świecie w kwestii badań nad żywnością i jej produkcją, a także w dziedzinie zdrowia oraz środowiska i warunków życia.

Fakty o Europejskim Centrum Innowacji

Utworzenie:

 • 1 lipca 2019, Nieuw-Vennep, Niderlandy
 • Dyrektor Zarządzający / Dyrektor Generalny ds. Technologii: Peter van der Vlugt

Przyczyny powstania:

 • Konieczość szybkiego reagowania na globalizację biznesu, zmieniające się potrzeby klientów i zmiany na rynku
 • Reakcja na rosnącą świadomość społeczną w zakresie “żywności, wody i środowiska naturalnego”, zmian klimatu, starzenia się rolników itp.
 • Badanie nowych wartości biznesowych i rozwiązań systemowych wykorzystujących Connectivity, Digitalization, AI i Robotization.
 • Regionalne potrzeby będą się różnić, dlatego powstają regionalne centra innowacji (Japonia, Europa, a wkrótce także Ameryka Północna).

Otwarte innowacje:

 • Wspieranie Otwartej Innowacji, przyspieszanie tworzenia nowych przedsiębiorstw, produktów i usług
 • Zwiadowca i współpracownik, Startupy, Partnerzy Techniczni, Uniwersytety i Instytuty Badawcze

Uzasadnienie:

 • Konieczość szybkiego reagowania na globalizację biznesu, zmieniające się potrzeby klientów i zmiany na rynku
 • Reakcja na rosnącą świadomość społeczną w zakresie “żywności, wody i środowiska naturalnego”, zmian klimatu, starzenia się rolników itp.
 • Badanie nowych wartości biznesowych i rozwiązań systemowych wykorzystujących zjawiska kompatybilności, digitalizacji, sztucznej inteligencji i robotyzacji.

Regionalne potrzeby będą się różnić, dlatego powstają regionalne centra innowacji (Japonia, Europa, a wkrótce także Ameryka Północna).

Otwarte innowacje:

 • Wspieranie otwartych innowacji, przyspieszanie tworzenia nowych przedsiębiorstw, produktów i usług
 • Znajdowanie i współpraca ze startupami, partnerami technicznymi, uniwersytetami i instytutami badawczymi

You may also like

Adres

Kubota (Deutschland) GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce
Ul. Baletowa 82
02-867 Warszawa