Rozwój innowacji, przyśpieszenie prac nad nowymi produktami i usługami poprzez powołanie „Centrów Innowacji” w Japonii i w Europie

wróć do listy aktualności

INFORMACJA PRASOWA

Rozwój innowacji, przyśpieszenie prac nad nowymi produktami i usługami poprzez powołanie „Centrów Innowacji” w Japonii i w Europie

(10 maja 2019)

Koncern Kubota Corporation (siedziba: Naniwa-ku, Osaka, Japonia; prezes i dyrektor reprezentujący: Masatoshi Kimata, rok założenia: 1890, nazwany dalej “Kubota”) otworzy Centra Innowacji w Japonii oraz Europie w celu tworzenia nowych form działalności biznesowej, produktów i usług w branżach, w których Kubota jest już obecna, m.in. w dziedzinie maszyn budowlanych i rolniczych. Współpracując z zewnętrznymi partnerami, te Centra Innowacji pozwolą posunąć naprzód prace and zagadnieniami technologii komunikacyjno-informacyjnych, sztucznej inteligencji oraz innymi zaawansowanymi technologiami, przyśpieszając poszerzanie oferty koncernu.

1. Uzasadnienie i cele

・Dotychczas firma Kubota rozwijała swoje produkty odpowiadając na potrzeby klientów głównie poprzez wyspecjalizowane działy projektowe dla każdej linii produktowej, jak np. maszyn rolniczych lub budowlanych. Działy te współpracują z kolei z własnym pionem R&D zajmującym się zaawansowanymi technologiami i komponentami. Obecnie Kubota wzmacnia  bazy rozwojowe w Japonii oraz na rynkach międzynarodowych, aby lepiej reagować na wyzwania globalizacji biznesu oraz potrzebę poszerzania palety produktowej.

・Obecnie oczekiwania klientów zmieniają się, co pokazuje choćby wzrastającą świadomość kwestii bezpieczeństwa żywności, ochrony środowiska naturalnego oraz innych aspektów zrównoważonego rozwoju społeczności. Koncern Kubota musi dostarczać nowe wartości, takie jak „rozwiązania systemowe” łączące technologie informacyjno-komunikacyjne, sztuczną inteligencję i inne zaawansowane rozwiązania, wychodząc poza istniejące linie produktowe. Technologie te rozwijają się w coraz szybszym tempie, więc aby odpowiednio szybko włączać je do swojej palety produktowej, niezbędne staje się nawiązywanie współpracy z nowymi biznesami, przedsiębiorstwami z innych branż, uniwersytetami, instytutami badawczymi i innymi zewnętrznymi partnerami.

・Nowe Centra Innowacji przejmą prym w planowaniu i propagowaniu nowych działań biznesowych, produktów oraz usług przekraczających istniejące granice między różnymi liniami produktów, a także w promowaniu innowacji poprzez inwestycje we wspólne badania z zewnętrznymi partnerami. Wszystko po to, aby stworzyć nowe formy wartości wykraczające poza oczekiwania klientów.

・W celu uważnego wsłuchiwania się w regionalne potrzeby, Centra Innowacji powstaną w Japonii i w Europie. Koncern rozważy również powołanie Centrów w innych regionach w przyszłości.

2. Schemat nowej organizacji

Tab_PL

Aby uzyskać dodatkowe informacje, prosimy o kontakt:
Andrzej Sosiński
Manager ds. Marketingu
Kubota (Deutschland) GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce
Tel. 601 877 680

You may also like

Adres

Kubota (Deutschland) GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce
Ul. Baletowa 82
02-867 Warszawa